Hakkında

1986 yılında İstanbul ’da yaşayan Gümüşhanelilerin memleketlerine olan sevdasından dolayı kurulmuş bir ekip İstanbul Gümüşhanespor... 

İstanbul‘da yaşayan 138 bin 953 Gümüşhaneliler; İstanbul Gümüşhane Spor ile memleketini temsil etmekte ve takımılarını İstanbul'da desteklemektedir.

Kulüp Başkanı KAYA, geniş çevre ve kitlesi ile birlikte İstanbul Gümüşhane Spor'un başkanı olarak hem tecrübesi hemde çevresinde ki destek ile birlikte İstanbul Gümüşhane takımı için çalışmalarına başlamıştır.

Kulüp şuan İstanbul’un Kağıthane ilçesine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Turuncu-Mavililer, kuruluş tarihine bakıldığında profesyonel ligde yer alan Gümüşhane Spor’dan önce kurulmuş bir ekiptir. 

İstanbul Gümüşhanespor alt yapısında yetiştirmiş olduğu futbolcuları, profesyonel ligde mücadele eden Gümüşhane Spor'a göndermektedir. 

İstanbul Gümüşhanespor kulübümüz ülkemize faydalı olabilecek sporcular yetiştirebilmek, gençlerimizin yaşamlarına yön verebilmek, ülkesini vatanını seven bireyler kazandırmak uğruna mücadele veren sporun ve sporcunun yanında olan bir futbol kulübüdür.

Pandemi öncesinde yer aldığı 1. Amatör Kümede şampiyon olan İstanbul Gümüşhane Spor Ahmet KAYA önderliğinde bu sezon Süper Amatör Kümede mücadele edecektir.